Небо није граница!
- Валентина Терешкова

Добродошли у Прву руску међународну школу „Валентина Терешкова“ у Београду!

Прва руска међународна школа „Валентина Терешкова“ је својеврсна нова, јарка звезда на образовном небу Србије. Посебност ове школе је то што обједињује најбоље лементе традиције и образовања два историјски блиска народа – Срба и Руса.

Образовни програм се реализује искључиво на руском језику, по руским програмима федералног базичног образовног плана Руске Федерације у складу са Федералним државним образовним стандардом (ФГОС). Такође, у школи се реализује општеобразовни програм, који обухвата изучавање енглеског језика (од 2. разреда) , као и појачано изучавање српског језика, као факултативог предмета.

• Високи стандард образовања;
  • Повољни услови за интелектуални, морални, емоционални и физички развој на индвидуалној основи;
  • Менторски однос и индивидуални приступ у комуникацији „наставник-ученик-родитељ
  • Простор креативне слободе која промовише креативни развоја ученика и услове за стварање;

Мото школе је – НЕБО НИЈЕ ГРАНИЦА – иначе мисао легенде Руске Федерације, Валентине Терешкове, прве жене која је „крочила“ у свемир, а чије име поносно носи Прва руска међународна школа у Београду.

Наши ученици су јединствени креатори стварања историје српско-руских односа 21. века!